^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ve dnech 4. - 5. července se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky v soutěžích dorostu. Naši obec zde reprezentovalo družstvo dorostenek a Jára Šmíd jako člen týmu dorostu Poniklé. Celé mistrovství se neslo ve znamení výborných sportovních výkonů a  naši zástupci se rozhodně netratili, naopak, zejména děvčata opakovaně potvrdila oprávněnost svého postupu a to, že patří mezi širší špičku dorosteneckých týmů z celé republiky.

Naše výkony měli různou úroveň. Čisté testy jsou snad na téhle úrovní samozřejmostí, stovky s na nás velmi solidním součtem 98,36, který ale letos stačil až na 9. místo. Nepovedené štafety, kdy v každé padla jedna minela stačili jen na 13. místo a čas přes 72 byl pro nás zklamáním, naštěstí to pro nás nemělo do celkového hodnocení veký vliv. Vše totiž završila královská disciplína požární útok, kde jsme s časem 26,51 dlouho vedli. Nakonec nás parádním pokusem daly holky z Pískovky, přesto pro nás stříbro a posun celkovým pořadím na skvělé 6. místo znamenalo, že to byl úspěšný šampionát.
Musím poděkovat všem pomocníkům a fanouškům, kteří vážili cestu až na jih republiky a pomohli nám s naši prací. Hlavní poděkování patří ale členkám našeho týmu, které bojovaly opravdu nadoraz a často i přes bolestivá zranění:

Janča Doležalová, Dana Rydvalová, Míša Martínková,Alča Marková, Veronika Chlupáčová, Anna Priščáková, Naty Jana Holcová a Eliška Lukešová .

Musím upřesnit, že Dana Rydvalová je členkou SDH Jesenný a Eliška Lukešová je z SDH Roprachtice, čímž jim i jejich SDH děkujeme za práci pro tento tým.

Eliška Lukešová si navíc připsala ohromný individuální úspěch, když v disciplíně 100 m překážek obsadilo skvělé 3. místo v osobním rekordu 17,54 vteřin. Gratulujeme (y)

Letošním rokem končí v týmu kvůli věku pouze Anča, čímž ji děkuju za dluholetou reprezentaci v dorostu a věřím, že na ni naváže v dospělých. Dobrou zprávou pro tým je, že i příští rok u nás poběží Eliška a pokud se povede vhodně doplnit o jednu šikovnou slečnu, můžeme klidně přemýšlet o výletu do Zlína, který hostí MČR v roce 2017.

Ještě musím pochváli Járu Šmída. Jeho start na repce za Poniklou  byl domluven  na poslední chvíli jako náhrada za zraněného Jeníka Hartiga, přesto to zvládl myslím dobře.
Stovky sice umí ješte o trochu líp, přesto nízká 19tka je výborný čas, štafety dal velmi solidně a dokonce napsal čistě i testy, což mě asi překvapilo nejvíc, jelikož dorost nikdy neběhal a testy se učil asi tak pár hodin

Dorostenky SDH Bozkov

vicemistryně České republiky v požárním útoku pro rok 2016

 

Kliknutím na obrázek otevřete video na Youtube s úspěšným požárním útokem holek

 

FOTOGALERIE SDH BOZKOV - klikne ZDE