^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

Mobilní rozhlas

Akce Bozkov

Vstupenky do sokolovny Bozkov

logo evstuenka

 

planujvylety.cz

www.vsekolem.cz

Přihlášení

Od uzávěrky poutního Bozkováčku není moc dlouhá doba, přesto za tuto chvíli dokázali naši hasiči dosáhnout několik skvělých výsledků.

V sobotu 24.6.2023 to započali dospělí, když na krajském kole požárního sportu v Zákupech dokázali zvítězit jak muži tak ženy a obě družstva postoupila na Mistrovství ČR do Sokolova, které se koná na konci prázdnin. A to vše navíc jistili z druhého místa muži B....
 
Dosavadní zlatý hřeb sezony ale přišel v neděli 2. 7 2023.  Zatímco v Bozkově se točili kolotoče, my jsme soutěžili na Mistrovství České republiky dorostu v Domažlicích a dá se říct že velmi úspěšně.
 
Je to celkem dálka a tak jsme jeli již den napřed, přespání v kempu Babylon bylo velmi příjemné a hlavně pak ta cesta 8 minut na stadion …..
Stadion v Domažlicích na nás působil velmi příjemným dojmem, počasí také vydrželo a tak nic nebránilo tomu pustit se do boje- program byl jasný - štafety, stovky a na závěr útok.
První štafetu stavíme ve složení Tomáš Veselý, Matěj, Vojta a David, kluci to zabíhají naprosto skvělě a výsledný čas 61,88 je náš výrazně zlepšený osobák…. Proto se rozhodujeme postavit i druhou štafetu stejně s tím, že to kluci zkusí trochu „odbrzdit“. Bohužel to trochu přepískli a na první předávce dochází ke kontaktu a pádu obou borců, kterou Matěj odnáší vcelku ošklivými sedřeninami na ruce a lopatce…. Děkujeme místní zdravotní službě za skvělou práci, ošetřili ho tak, že mohl pokračovat v soutěži, i když to muselo pekelně pálit… Výsledné umístění s prvním časem – 7. místo.
Druhé v pořadí jsou stovky a kluci to nejprve moc nedávají... kazíme jeden rozdělovač za druhým a o mě se pokouší další infarkt ... něco si k tomu povíme a ono to jde.. postupné zklidnění a zlepšení znamená velmi pěkný součet stovek 95,98, bohužel konkurence je tak našlapaná, že to stačí až na 10. místo….
Jen pro ilustraci – vloni na repce v Ústí by štafeta s časem 61,88 brala 3. místo a stovky 95,98 místo 5. … neskutečný posun kvality směrem nahoru…
Každopádně po dvou disciplínách jsme na děleném 8. místě a relativně malým odstupem na družstva před námi a 7 body ztráty na celkový bronz
První požární útok se nevede… problém na rozdělovači se ještě podaří napravit, ale prostřik znamená čas přes 30 , což není náš cíl… zhlédneme video, vysvětlíme si co po klukách chci a jdeme na druhý stav, kde poběžíme druhý pokus.
Dá se říct, že to byl velmi podařený pokus s neskutečným nástřikem… každopádně čas se zastavuje na čase 27,67 a ujímáme se vedení… Protože nás následně už nikdo nedokáže překonat, můžeme slavit skvělý úspěch – titul dorosteneckých mistrů ČR v požárním útoku !!!!
A to v tu chvíli ještě nevíme, že tento výsledek nás vystřelí celkovým pořadím dopředu takovým způsobem, že nakonec získáváme bronzové medaile v absolutním pořadí !!!
 
Je to samozřejmě i o štěstí a kombinaci výsledků ostatních družstev, ale na to se historie neptá ...
Takže si dovolím kluků poděkovat za jejich roční dřinu, která je provázela při přípravě na toto mistrovství a za skvělou reprezentaci SDH Bozkov i Libereckého kraje.
Naši borci:
Tomáš Veselý – SDH Bozkov
Tomáš Červený - SDH Bozkov
Vojta Marek – SDH Olešnice
Jakub Hušek – SDH Bozkov
Jindřich Lukeš – SDH Roprachtice
Jakub Nosek – SDH Bozkov
Matěj Šimůnek - SDH Roprachtice
David Soukup - SDH Bozkov
 
Poděkování samozřejmě míří do Roprachtic a Olešnice za umožnění startu kluků v našem družstvu. 
Další poděkování míří za fanoušky - byli opravdu slyšet a vidět a my konečně měli pěknou podporu i přímo na stadionu  rodinná seskupení Veselých, Markových, Huškových a Eliška s partou roprachtických holek se snažili seč jim hlasivky a zvukové nástroje stačily ... Děkujeme
 
Závěrečné poděkování mířím jako obvykle za obcí Bozkov, bez její dlouhodobé podpory bychom určitě nebyli tam, kde dnes jsme.
 
Karel Čermák ml. starosta sboru