^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

Žádné akce k dispozici

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

Ahoj, přinášíme první informace z pobřeží tichého oceánu a to města Vina del Mar. Právě v tomto městě se bude odehrávat hlavní dění šestidenní a náš tým v něm našel na následujících 14 dní domov.
Cesta byla velice dlouhá a jak už zbývá zvykem, opět se neobešla bez problémů. Není to nic s čím by jsme se chtěli chlubit ale je to už asi naše stálice za posledních pár let. Samozřejmě se nám podařilo opět všechno zvládnout a včera kolem oběda naše letadlo přistálo na území Chile.


Z letiště Santiago de Chile nás po domluvě odvezl místní chilan, který nám se vším vyhověl a odvezl na ubytování. Hned po vykročení z letiště nám bylo jasné, že na angličtinu můžeme rovnou zapomenout a rychle se naučit smlouvaní cen, protože obchodníci jsou tu všichni perfektní. Náš Chilan nás opravdu překvapil, když pro nás přijel 8 místnem autem bez kufru...samozřejmě si poradil a naše zavadla si přikurtoval rovnou na střechu.
Po hodinové cestě z letiště nás vyložil na ubytování. K tomu nemůžeme vytknout vůbec nic, vstřícní lidé a očekávané bylo realitou.To bylo vše co jsme včera stihli, ještě malá obhlídka terénu a šlo se spát.
Dnes po ránu jsme šli uplatnit naše obchodnické schopnosti do půjčovny aut. Auta se nám podařilo půjčit dvě, máme dva VW Gol, jde o úplně nová auta a za super cenu.
Kluci si jedno auto hned vzali a vyrazili směr měřené testy. Během dneška zvládli tři testy, podle prvních informací nejde o nic těžkého, povrch převážně prašný a zároveň velmi tvrdý a uklouzaný. Trať je celá vyznačena bambusovými klacky a kluci na ní začali objevovat i život. (dnes prý rovnou tarantule).
Druhá parta jsme začali mapovat okolí, najít paddock, obchodní centra a zároveň místa na dobré občerstvení. Zbylo i trochu času na navštívení místních písečných dun, pláží a třeba tulení skály.
Dnes už jen zasloužený odpočinek a srovnání se s místním časem.
Kluci zítra jdou na další testy a my budeme pokračovat v řešení dalších věcí, které jsou důležité pro start do závodu.

Zítra se opět ozveme.

PS.: pokud nás nějaký chilan nesrazí nebo nepřejede, jsou to opravdu řidiči na úrovni a asi budeme chvilku potřebovat, abychom pochopili jejích pravidla na silnici