^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

Mobilní rozhlas

Akce Bozkov

Vstupenky do sokolovny Bozkov

logo evstuenka

 

planujvylety.cz

www.vsekolem.cz

Přihlášení

Šestidenní 2017 je už touto dobou minulostí, všichni členové MSB se vrátili během neděle domů. Předem bychom se chtěli omluvit, že jsme letos nedokázali napsat moc příspěvků z dění závodu. Bohužel letošní šestidenní byla velice náročná na čas, do dlouhých nočních hodin jsme každý den připravovali nejdůležitější věci na motorky, na další závodní den, nezbývalo proto tolik času na psaní článků. Každý závodník byl rád, když se konečně dostal do postele, kde sepřipravovaliještě před spaním startovní časy pro jezdce. 
Velkým úspěchem je, že oba kluby MSB dojeli bez technických a zdravotních problémů do cíle. Motosport Bozkov 2 (Milan Kurfiřt, Jan Unger, Milan Kotrč) dojel na krásném 56. místě, v konkurenci 170 klubů z celého světa, je to určitě perfektní výsledek a kluci s ním jsou spokojení. Motorsport Bozkov 1 (Jakub Koucký, Lukáš Hádek, Lukáš Kučera) se umístil na 16. místě a tím překonal dosavadní nejlepší výsledek a to 17. místo. S výsledkem jsme celkem spokojení, ne každému francouzská trať sedla, některé dny se opravdu dojížděli s obrovským sebezapřením. Náš cíl byl umístit se ještě o trochu lépe, to se nepovedlo a nedařilo se nám to od samého začátku. Z toho pak pramenilo asi trochu zklamání, kdy se nám nedařilo dosahovat předem vysněných cílů. Nechybělo mnoho a mohlo to být ještě lepší, šestý den na závěrečném motokrosu měl Jakub Koucký velký pád v půlce rozjížďky. Následkem byla zlomená řadička, vytržené víčko z nádrže a to vše stálo drahocenné vteřiny, které nakonec dost chyběly.
 

Závěrem chceme poděkovat všem sponzorům, díky kterým jsme mohli vůbec odstartovat. Největší dík patří lidem, kteří nám jeli do Francie pomoct. Nebudemejednotlivějmenovat, abychom na někoho nezapomněli, jsou to lidé z časovek, pre-finishe, kuchyně, kluci, kteří do noci pomáhali s mýtím filtrů, najížďák, který se o nás celou dobu staral na trati, parta lidi z enduro klubu Semily a v neposlední řadě náš manažer, který měl všechno na povel. Všem patří velký Díky.

Za jezdce MSB Jakub Koucký

Jak už včera zmínil Honza Unger, čekala nás dnes stejná trať jako o předchozím dnu. Ještě před tím jsme se však vzbudili do velmi chladného rána, kdy teploměr s bídou vylezl na 7 stupňů. Všem nám už od rána a prvního testu neskutečně tvrdly ruce, všechny bolesti se za předchozích pět dnů sečetly, ale konec už je na dohled. Než bude ale úplný konec, je možná dobré napsat, že celá trať je lemována nadšenými obyčejnými Francouzi, kteří náš nadšeně zdraví a v každé druhé zatáčce ukazují směr. Častým obrázkem jsou babičky ve skládacích křesílkách před svými domky, děti, které si za každou cenu s projíždějícím jezdcem chtějí plácnout a pak naprosté rarity, jako ve městě Uzerche. K našemu naprostému překvapení jsme projížděli historickým centrem města, jeho úzkými uličkami a světe zboř se, na závěr nás čekal za řevu muziky průjezd kavárnou mezi stoly obsypanými zákazníky, za kterým následoval prudký sjezd po kamenných schodech, širokých tak akorát na řidítka, vyšperkovaný dvěma zatáčkami. Bohužel v jedné z nich nešťastně upadl Honza Unger a zřejmě si naštípl některé ze žeber. S bolestí a sebezapřením ale dnes dokončil a i do zítřejšího posledního dne nastoupí. Na konci dnešního dne závodníky v závěru startovního dne zakropil pořádný déšť, který dojezd pátého dne hodně ztížil. Přesto jsme to časově ustáli a do cíle dorazili bez časových penalizací.

 

Výsledky po dnešním dnu jsou následující:

Enduro klub Semily junior – 11. Místo

Motosport Bozkov I – 15. Místo

Motosport Bozkov II – 58. Místo

Ahoj

    zdravíme Vás po druhém odjetém dni. Dnes se jelo to stejné jako včera. Oproti včerejšku nebylo až takové teplo ale prachu bylo stějně ne-li víc. Trať byla už značně rozbitá a jezdci začínají být unaveni.

První ze semilsko-bozkovský party odjel Jakub Marek, Jiří Slischka, Jakub Koucký, Ondřej Havrda, Lukáš Hádek, Lukáš Kučera, Jan Unger, Milan Kurfiřt, Milan Kotrč a na závěr se vydal zdolávat trať Tomáš Trubička který si včera vybral restart 3 hodin.

Pravě jsem kouknul na výsledky z dnešního dne a vypadá to tak že : Enduro Semily Junior je 16 a Motosport Bozkov 1 se posunul o jednu příčku vpřed na 19 místo. S klukama s týmu MSB 1 zajíždíme téměř shodné časy tj. Kuča, Koucín, Had jsme v 6 vteřinách. MSB 2 ve složení Unger, Kotrč, Kurfiřt skočili silně vpřed. po dnešním dnu jsou na krásném 65 místě.

Zítra Nás čeká zcela nový okruh a nové testy. mělo by se jet přibližně cca 250 km. Jaký nám terén pořadatelé připravili uvidíme zítra a večer v reportu dáme vědět.

                                                                     s pozdravem Had

Dnešní den byl den, který stál za všechny strasti, nervy, finance a bolest spojenou s přípravou na Šestidenní. Prostě enduro se vším všudy, jak by řekl Milan Kurfiřt: „Obrovsky se mi to líbilo.“ Zítra se jede stejná trať jako dnes a psát o ní bude Milan Kotrč. Snad bude podrobnější.

Milan Unger

Pondělí 28.8. 2017 - 1.den ISDE

Tak jsme dnes odstartovali. Všichni členové Motosportu Bozkov se oblékli do nového, vytlačili z uzavřeného parkoviště své naleštěné stroje a vyrazili do prvního dne motocyklové šestidenní. Stejně jako ve všech předcházejících dnech panovalo ve Francii slunečné počasí, které se během dne měnilo v úmorné vedro. Trať se v prvních dvou dnech odvíjí následovně. V prvním úseku čeká na jezdce hned po startu rychlostní test, který se v totožné formě jede i na konci dne, navíc i ve všech následujících dnech.  Tedy bude po průjezdu více než šesti set startujících jezdců rozbitý k nepoznání. Celé startovní pole se postupně vydávalo na start od 8 do 12 hodin a i naši borci byli téměř rovnoměrně rozložení. Do první časové kontroly mohli jezdci spíše více obdivovat krásy francouzského venkova, případně kvalitní práci francouzských asfaltérů a bez větší námahy najížděli až 15 minut. A tak byli všichni usměvaví a dobře naladění a bez větších potíží a žádných trestných minut vyjeli do další etapy. Mezi druhou a třetí časovou kontrolou přibilo už těžšího terénu, který přeci jen umění všech jezdců prověřil, časově však stále nezpůsoboval větší problémy, navíc v něm nebyl žádný měření test. Trochu nečekaného stresu  způsobili Lukáši Kučerovi francouzští policisté, kteří nebyli úplně nadšeni z jeho průjezdu kruhovým objezdem. Po rychlé kontrole však k žádnému zdržení nedošlo a Lukáš pokračoval dál. Tvrdou zkouškou byl přejezd mezi kontrolami tři a čtyři, kdy bylo třeba jet vážně kudlu, navíc těžkým terénem.  Najeto bylo maximálně na tankování a rychlé napití, bohužel i dva z našich jezdců, Milanové Kurfiřt a Kotrč chytili ony neoblíbené tvrdé minuty.  V horku a stresu ubývaly síly mnohem rychleji, obzvláště když se terén mezi dalšími dvěma kontrolami nijak nezjednodušil. V poslední části prvního dne následoval už lehčí spojovací úsek, který celé startovní pole přivedl zpět do Brive k opětovnému průjezdu ranního testu. Pak už na jezdce čekal jen Pre-finish, ve kterém je třeba připravit motocykl během 15 minut co možná nejvíce na další den. V této činnosti jsme už uspěli již bez jakýchkoli ztrát a trestů, a tak můžeme do druhého dne vstupovat s následujícími výsledky:

Číst dál: Pondělí 28.8. 2017 - 1.den ISDE

Zdravím fandy motosportu Bozkov,

Dnes jsme absolvovali třetí den na ISDE 2017 ve Francii. Trať byla oproti prvním dvou dnům úplně jiná. Jelo se přibližně 260 km a kolo obsahovalo 4 cross testy a 5 časových kontrol plus prefinish.

Trať byla výrazně lehčí, jelo se převážně po lesních cestách a asfaltových silnicích. Samozřejmě nechyběl jeden krásný výjezd a sjezd. Do časových kontrol jsme si najížděli okolo deseti minut. Dá se říct, že to byl odpočinkový den.

Testy byly také nové, až na cross test u Carrefuru, který se jede každý den. Dnes jsme ho jeli na konci. Testy byly postaveny všechny na stejném principu a to tak, že byly namotané na odkloněné louce. Cross test číslo 1 se jel dvakrát a v druhém průjezdu byl značně rozbitý.

Dneska se nám opět prášilo, i když předpověď hlásila déšť, z kterého bylo nakonec pár kapek.

Z týmu Bozkov 1 se dnes dařilo nejvíce Kubovi. Jel velice rychle a Lukášům poodjel o 30 vteřin. V celkovém pořadí to znamená propad o jedno místo a to na 20.pozici. V týmu Bozkov 2 měl dnes potíže Jeníček, když na jednom testu zničil páku zadní brzdy a páčku přední brzdy najednou a ztratil nějaký čas. Tím pádem byl nejrychlejší Kuřt. Ve výsledku to znamená posun na 63.pozici.