^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Akce v Bozkově

Žádné akce k dispozici

Nezapomeňte při návštěvě Bozkova

První závodní den,

v 7 hodin ráno nám zazvonil budíček, který znamenal, že je tu první závodní den mezinárodní šestidenní 2016. Náš kuchař Leoš Picek nám připravil výbornou snídani stejně jako každý den. Po snídani jsme začali připravovat auta do časovek, které vyrazily kolem osmé na své stanoviště. První jezdci startovali v 8:15h a jako první jezdec Motosportu Bozkov se vydal na trať Tomáš Koucký, který startoval v 9:28h. Jako další na trať vyrazil Jakub Koucký, dále pak Milan Kottek, Lukáš Hádek, Marek Votoček a ze zezadu nás hlídal zkušený jezdec Milan Kurfiřt.

Od stratu nás trať táhla po místních silnicích, asi po 4 kilometrech nás pořadatelé protáhly myší dírou (betonové skruže), které vedly pod dálnicí. Dále jsme pokračovali po šotolinových cestách, které nás zavedly do úzkých pěšin mezi keři, které nás dovedly na silnici, po které jsme během 10 minut dojeli na cross test Ancín. Tento test jsme jezdili okolo 8 a půl minut. Dále jsme pokračovali kamenitými cestami, které nás zavedly do atraktivního vyschlého řečiště. Odtud jsme jeli takovými šoustkami až do první časovky. Do této časovky jsme měli 120 minut a najížděli jsme si okolo 12 minut.

Dále nás čekal hodinový přejezd bez testu do druhé časovky, do které jsme si najížděli okolo 13 minut. Z této časovky jsme se po deseti minutách dostali na start enduro testu Berbinzana. Tento test jsme jezdily okolo deseti minut. Po tomto testu byla přidaná přídavná tankovačka, kvůli dlouhému přejezdu, na který jsme měli 1 hodinu 34 minut. Tento přejezd vedl více po šotolinových cestách, které nás zavedly do borovicového lesíka, ve kterém jsme se dlouho motali a dále vystoupali na hřebeny hor, po kterých byla možnost  se krásně kochat místní přírodou. Poté jsme po asi pul hodině dorazili na okruh Navarra, u kterého byl natažen extrém test, který byl spíš crossového charakteru. Tento test jsme jezdili okolo 4 minut, poté jsme již dojeli do depa, kde jsme si najížděli okolo 10 minut na které jsme si počkali a pak jme měli 10 minut na servis a pokračovali jsme do dalšího kola. Tento okruh jsme absolvovali celkem dvakrát.

Bohužel je to sport jako každý jiný a i tady dochází k problémům, které dnes postihly Marka Votočka, kterému se za prvním testem zastavila motorka a i po dlouhé snaze Marka motorku opravit se to nepovedlo. Při řešení problému s továrnou KTM se zjistilo, že se poškodila indukční cívka. Proto si musel vybrat žolíka a druhý tým si tak připsal 3 hodiny. Ostatní jezdci dokončili závod v pořádku.

Zítra nás čeká stejný okruh jako dnes, tak sledujte online výsledky a držte nám palce.

Výsledky ještě nejsou, a tak vás o výsledku budeme informovat zítra.

PS: Čísi hovado se nám vysralo do pisoáru.